FANPAGE @spletowice

   

Lokalizacja

   

Linki  

 

 

 

   

STATYSTYKI  

1302218
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
713
873
1586
1287996
31805
50517
1302218

Your IP: 3.85.214.0
2019-10-21 20:57
   

W związku z przepisami rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych szkołach, które nakazują przeszkolenie z udzielania pierwszej pomocy, także i nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły takie szkolenie odbyli z udziałem profesjonalnego ratownika. W trakcie kursu zostały przedstawione zagadnienia związane z udzielaniem pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. W części praktycznej należało rozpoznać wstępnie stan zagrożenia życia lub zdrowia poszkodowanego, udzielić właściwej pomocy do rozpoznanego stanu zagrożenia życia osoby poszkodowanej i znać zasady bezpieczeństwa udzielania pierwszej pomocy oraz wezwać pomoc służb medycznych.

Wszyscy uczestnicy bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w takim szkoleniu. Jest to bardzo ważne w kontekście wystąpienia sytuacji ewentualnego zagrożenia. Wówczas konieczne jest przede wszystkim sprawne działanie na zasadzie odruchu, który można bezbłędnie wypracować podczas szkolenia z instruktorem medycznym. Obowiązek udzielenia pierwszej pomocy wynika też z przepisów prawa zawartych w kodeksie karnym.

   

CERTYFIKATY

Naszej szkole przyznano
CERTYFIKATY

           

 

 

 

   
© Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki 2016