FANPAGE @spletowice

   

REKRUTACJA 2019/2020

   

Linki  

 

 

 

   

STATYSTYKI  

1203404
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
1380
3211
1380
1190237
24958
40120
1203404

Your IP: 35.175.200.4
2019-08-18 22:17
   

Nasza szkoła bierze udział w projekcie pn. „ProgramujeMY tarnowski”, którego celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego oraz zdobycie nowych umiejętności w obszarze nauki programowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w partnerstwie z Fundacją Nowoczesnej Edukacji i Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”. Na potrzeby realizacji projektu szkoła otrzymała nowoczesne zestawy klocków lego do nauki programowania.

W ramach projektu nauczyciele, po odbyciu stosownego szkolenia wprowadzającego w założenia projektu oraz po zapoznaniu się ze scenariuszami zajęć oraz zasadami programowania, poprowadzą z uczniami cykl 14 dwugodzinnych zajęć edukacyjnych. Zajęcia te prowadzone będą do czerwca 2019 r. przez nauczycieli we współpracy z trenerem lokalnym(nauczyciel informatyki). W ramach tych zajęć uczniowie klas I – III będą programować i budować z klocków LEGO roboty przy użyciu komputerów ze specjalistycznym oprogramowaniem. Taka forma warsztatów pozwoli im w sposób intuicyjny poznać zasady programowania oraz dwa różne języki programowania (Lego Mindstorms oraz Scratch). Jednocześnie uczniowie będą mieli szansę rozwijać logiczno-matematyczne myślenie, umiejętności pracy zespołowej, komunikacji, intuicyjnego rozwiązywania problemów oraz pogłębiają swoje zainteresowania w zakresie nauk ścisłych. Na zakończenie projektu uczniowie wezmą udział w Zlocie Młodych Programistów. Podczas Zlotu dzieci będą miały okazję poszerzyć swoją wiedzę, m.in. zbudować i ożywić własne roboty z wykorzystaniem klocków LEGO WEDO, a także poznać zasady programowania nowoczesnych mobilnych robotów edukacyjnych – dronów, robotów Dash i Dot, Ozobotów oraz Edisonów.

   

CERTYFIKATY

Naszej szkole przyznano
CERTYFIKATY

           

 

 

 

   
© Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki 2016