Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości - 11.11.2018

   

Lokalizacja

   

Linki  

 

 

 

   

STATYSTYKI  

886223
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
371
637
6156
874084
12949
28832
886223

Your IP: 54.221.147.93
2018-12-13 11:04
   

Finał przeglądu "A to Polska właśnie" /fot. Biblioteka Radłów/W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Radłowie odbył się Regionalny Przegląd Programów Artystycznych „A to Polska właśnie”. W tym roku osiem zespołów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych stanęło do rywalizacji.
W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła nasza szkoła, II miejsce - Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Niwce, a III Szkoła Podstawowa im. 100 – lecia Ruchu Ludowego w Wierzchosławicach. W kategorii gimnazjów przyznano Wyróżnienie dla Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zabawie.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych, Wyróżnienie zdobył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Radłowie.

Jurorzy postanowili wyróżnili indywidualności recytatorskie i wokalne. Z ZSP w Radłowie Klaudiusza Klicha za interpretację tekstów literackich, Szymona Ptaśnika z PG w Zabawie za predyspozycje wokalne, z ZSPiP w Niwce: Mateusza Gajowego – za umiejętności instrumentalne i walory wokalne oraz Huberta Małochleba – za interpretację utworów muzycznych. Wyróżniono również nauczycieli: Agatę Wzorek i Annę Kozak za reżyserię programu, oraz Magdalenę Orkisz z ZSP w Radłowie za autorski scenariusz.
Organizatorzy ufundowali cenne nagrody, które wręczyli burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka i członek Zarządu Powiatowego Jacek Hudyma. Na zakończenie nagrodzeni zaprezentowali fragmenty swoich widowisk. Gromkimi brawami podziękowano występującym, wyrażając tym samym podziw i uznanie dla umiejętności wokalnych, muzycznych i aktorskich młodych artystów. XVIII Przegląd Programów Artystycznych „A to Polska właśnie” zakończył się wspólnym wykonaniem pieśni: „Bo żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą...”
Przegląd spełnił swoją rolę: był ciekawą, wspaniałą lekcją patriotyzmu, a także okazją do wyłonienia indywidualnych talentów, które należy rozwijać.

/notatka sporządzona na podstawie informacji Biblioteki Radłów/

FOTOREPORTAŻ

[zobacz fotorelację...]

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

   

CERTYFIKATY

Naszej szkole przyznano
CERTYFIKATY

           

 

 

 

   
© Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki 2016