FANPAGE @spletowice

   

REKRUTACJA 2019/2020

   

Linki  

 

 

 

   

STATYSTYKI  

1051583
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
84
273
2827
1042396
21000
43272
1051583

Your IP: 18.232.147.215
2019-04-24 02:52
   

24 listopada naszą szkołę opanowały pluszowe misie. Małe, duże, bure, kolorowe, miękkie, puchate, milutkie, i takie z łatką, i z kokardką, i w kubraczku, wszystkie przybyły do szkoły ze swoimi właścicielami, żeby wspólnie cieszyć się Światowym Dniem Pluszowego Misia. Oczywistym jest fakt, że każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z Was – małych i dorosłych, ma swojego kochanego pluszowego misia. Może to być zupełnie mały bury miś, odrobinę zapomniany, mieszkający w kartonie na strychu, albo piękny i kolorowy zamieszkujący dziecinne łóżeczko. Może to być zupełnie malutki misio, którego nosimy „na szczęście” przy kluczach lub w portfelu.

Czy wreszcie – może to być jeden z wielkich i sławnych misiów, o których mówi się wszędzie i o których głośno niemal w każdej części świata (Kubuś Puchatek, Miś Paddington albo Miś Uszatek). Może to być miś, który posiada piękne, ważne imię, ku czci i pamięci zacnych przodków, np. Barnaba, a może to być miś zupełnie bez imienia.  Miś pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, najmilszą maskotką, kompanem podróży, najlepszym przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, niezastąpioną przytulanką przy zasypianiu, antidotum na nocne koszmary.  Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny MIŚ!” Cieszymy się, że wszyscy z takim entuzjazmem odpowiedzieli na apel Samorządu Uczniowskiego i przynieśli swoje ulubione misie, które – jak się okazało – niejednego uratowały przed jedynką!

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

   

CERTYFIKATY

Naszej szkole przyznano
CERTYFIKATY

           

 

 

 

   
© Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki 2016