DZIEŃ DZIECKA 2018 - FOTOREPORTAŻ

   

Lokalizacja

   

Linki  

 

 

 

   

STATYSTYKI  

735430
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
698
949
698
725861
23765
25614
735430

Your IP: 54.81.102.236
2018-07-22 09:01
   

7 marca 2017r. w naszej szkole odbyło się nietypowe spotkanie. Otóż, w ramach akcji promującej czytelnictwo i rozwijającej wrażliwość kulturową i społeczną, mieliśmy zaszczyt gościć samego Pana Kleksa, który pod hasłem „Na wyspach Bergamutach, podobno jest kot w butach…” poprowadził spotkanie pt. „ Brzechwa dzieciom!” Ambroży Kleks nie tylko opowiadał nam o sobie i założonej przez siebie Akademii, ale przede wszystkim przybliżył nam całą twórczość Jana Brzechwy. Nie zabrakło wspólnej recytacji, a nawet śpiewu najbardziej znanych wierszy naszego znakomitego poety, takich jak, np. „Kaczka Dziwaczka”, „Leń”, „Kwoka”, „Na straganie” czy wierszy z cyklu „Zoo”.

Jak przystało na prawdziwego czarodzieja, na koniec Pan Kleks udowodnił nam, że potrafi przejść przez dziurę zrobioną w kartce papieru. Niewątpliwie Ambroży Kleks skutecznie zachęcił nas do czytania książek, bo zaraz po spotkaniu, przed biblioteką ustawiła się kolejka czytelników chętnych do wypożyczenia książki o przygodach Pana Kleksa. Z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć, że chociaż Jan Brzechwa zmarł już ponad pół wieku temu, jego teksty są wiecznie żywe – uczą, bawią i wzruszają kolejne pokolenia!

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

   

CERTYFIKATY

Naszej szkole przyznano
CERTYFIKATY

           

 

 

 

   
© Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki 2016