PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

   

Lokalizacja

   

Linki  

 

 

 

   

STATYSTYKI  

622116
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
907
1172
3746
611253
22719
31176
622116

Your IP: 54.162.229.109
2018-03-21 17:38
   

W związku ze zbliżającym się I Dniem Wiosny, którą oficjalnie powitamy w środę 21 marca Samorząd Uczniowski proponuje, żeby w tym dniu przebrać się w zwariowane, kolorowe kostiumy, założyć peruki, chłopcy mogą założyć sukienki, a dziewczyny wystąpić w krawatach i garniturach. Wszyscy - zabawnie i kolorowo przebrani mogą liczyć na ulgowe traktowanie w tym wyjątkowym dniu. Proponujemy również konkurs na zieloną wiosnę na głowach - którego celem jest przygotowanie z bibuły i kolorowych kwiatów wiosennych kapeluszy bądź innych nakryć i dekoracji głowy.

13 marca 2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z autorem książki pt. „Przygody słonika Bombika” ks. Bogusławem Zemanem, paulistą. Spotkanie było bardzo radosne. Większość dzieci znała już przygody Bombika. Uczniowie aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, śpiewały piosenki o słoniku. Wreszcie miały okazję spotkać samego bohatera opowieści Bombika, który „przybył na tę okoliczność z samej Afryki”. Przy tej okazji zasypywały słonika różnymi pytaniami.

2 marca 2018r. odbył się uroczysty apel, podczas którego podsumowano wyniki w nauce w I semestrze. Poinformowano również o sukcesach uczniów w konkursach oraz podejmowanych różnych działaniach. Na koniec pani dyrektor podziękowała uczniom za zaangażowanie, rozwijanie swoich pasji, wysokie wyniki w nauce, udział w różnych konkursach i promowanie naszej szkoły.

W Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” czcimy bohaterów, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej władzy komunistycznej. Uroczystości organizowane już jutro, 1 marca są wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo ich męstwa, niezłomnej postawy i przywiązania do tradycji niepodległościowych.

OGŁOSZENIE

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łętowicach ogłasza zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019 dla dzieci urodzonych w 2011r. oraz zapisy do oddziału przedszkolnego dla dzieci urodzonych w 2012r. i 2013r.

Zapisu dokonują Rodzice w sekretariacie szkoły na podstawie aktu urodzenia dziecka w terminie od 26 lutego do 16 marca 2018r. w godzinach od 730– 1530.

Wnioski dostępne będą w sekretariacie oraz na stronie internetowej szkoły.

Dokumenty do pobrania:

Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału "0" 2018/2019

Wniosek o przyjęcie do klasy I 2018/2019

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się podsumowanie związane z realizacją podjętych działań na rzecz propagowania bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz kultury szacunku w sieci w związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu.  We wtorek 6 lutego w całej Polsce obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Już po raz czternasty nasz kraj przyłączył się do tego międzynarodowego święta, w którym uczestniczy 130 państw z całego świata. Ponad 2 700 lokalnych akcji edukacyjnych, dziesiątki tysięcy dzieci i młodzieży oraz nauczycieli i pedagogów zaangażowanych w promowanie odpowiedzialnego korzystania z Internetu – w taki sposób obchodzimy to święto w Polsce. Hasło tegorocznej akcji brzmi: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To wartość, bez której nie można zbudować kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami w Internecie, takimi jak cyberprzemoc czy hejt.

Szanowni Państwo,

zbliża się okres zimowego wypoczynku. W trosce o bezpieczeństwo wypoczywających dzieci i młodzieży przedstawiam ważne informacje dotyczące:

   

CERTYFIKATY

Naszej szkole przyznano
CERTYFIKATY

           

 

 

 

   
© Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki 2016